Hizmet

Ekol Denizcilik’te İnsan Kaynakları hizmeti.

Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi bünyesinde yer alan insan kaynakları birimi, “Ekol İş Güvenliği Eğitim ve Personel Danışmanlığı Tic. A.Ş” olarak İşkur’a bağlı özel istihdam bürosu faaliyetleri yürütmektedir. 

Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi’nde 2 yıllık zabitlik eğitimi alan personele staj, işe yerleştirme ve mesleki danışmanlık hizmetinin yanı sıra eğitim merkezi bünyesinde verilen kurslardan mezun alan personelin de istihdam faaliyetlerini yürütmekte ve mesleki danışmanlık yapmaktadır.

Güverte Personeli

İnsan kaynakları birimimiz gemicilik sektöründe yer alan şirketler ile sürekli irtibat halinde olup, bir geminin kadrosunda yer alan her statüdeki pozisyon için istihdama profesyonel destek sağlamaktadır.

Bu kapsamda; güverte personeli olarak: Kaptan, 2. Kaptan, 3. Kaptan, Güverte Stajyeri, Güverte Lostromosu, Fenerci, Usta Gemici, Gemici, Güverte Fiteri, Elektroteknik Zabiti ve Eletroteknik tayfası pozisyonlarında işleri değerlendirirler.

Makine Personeli

Makine personeli olarak: Baş Mühendis, 2. Mühendis, 3. Mühendis, 4. Mühendis, Makine Stajyeri, Makine Lostromosu, Usta Makine Tayfası, Yağcı, Makine Fiteri, Elektroteknik Zabiti ve Elektroteknik Tayfası pozisyonlarındaki işleri değerlendirirler.

İstihdamı sağlanan personelin seçim ve yerleştirme işlemleri profesyonel bir temele dayandırılmakta ve “Doğru işe doğru personelin yönlendirimelsi” prensip edinilmektedir.

Bu doğrultuda;

  • Zengin bir aday havuzuna sahip olunması,
  • İstihdam edilecek kadronun isterlerinin analiz edilmesi,
  • Uygun nitelikte adayların tespit edilmesi,
  • Kişilik testlerinin icra edilmesi ve raporlanması,
  • Alanında uzman personelin yer aldığı mülakat komisyonunca mülakatların icra edilmesine

ilave olarak tüm süreçlerde işveren ve çalışanın hukuki haklarının korunmasına azami önem gösterilmektedir.

Mutfak ve Otel Hizmetleri

İnsan kaynakları birimimiz aynı zamanda milli sondaj gemi ve platformlarımızın mutfak ve otel hizmetleri personel yönetimini de sağlamaktadır. Bahse konu hizmetlerin yönetici campboss ile diğer şef aşçı, aşçı ve kamarot statüsünde yaklaşık 100 personelin yönetimi Ekol İnsan Kaynakları birimince sağlanmaktadır.

Ekol İş Güvenliği Eğitim ve Personel Danışmanlığı Tic. A.Ş. klaslama, muayene ve belgelendirme hizmetlerini sağlayan bir “Klaslama ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu” olan “Türk Loydu” tarafından sertifikalandırılmış Türkiye’de sayılı şirketlerden biri olup, her yıl periyodik denetime tabidir.

iletişim

Kariyerinizdeki sıradaki adımı atın!