Güverte Zabiti Kursu Eğitimi

Güverte Zabiti Kursu

Güverte Zabiti Kursu geminin güverte bölümünde güverte zabiti olarak çalışmak isteyen gemi adamlarının sıkça araştırdığı ve tercih ettiği bir eğitimdir. Her geminin, gemi şirketinin farklı kuralları ve çalışma koşulları vardır. Farklı çalışma-dinlenme saat planı ve bir saatin programları olabilir. Bazı gemiler gözlemciliğe daha fazla odaklanır ve kargo operasyonlarını ihmal edilebilir, güverte operasyonları ise bu tür gemilerde farklılık gösterir ve sıklık artar.

Bir güverte zabiti kolayca güverte ve konaklama alanları arasında sık sık ileri geri mekik görülen olarak tespit edilebilir. Gözetimi sırasında olduğu gibi, genellikle ustadan, sahiplerden, teknik yöneticiden, kiracılardan, ticari operatörlerden veya terminallerden gelen birkaç önemli mesaja ve soruya cevap vermek veya yardımcı olmak zorundadır.

Bir güverte zabiti için günün çalışması öğle yemeğinde sona erer ve öğlen saatlerinde bir mola verir. Öğleden sonra, öğleden sonra saat 4’te ikinci saatine başlar. Güverte mürettebatı da saat 5’e kadar rutinlerini tamamlar ve güverte bakımıyla ilgili günlük çalışmaları güverte zabitine bildirir.  Bir güverte zabitinin rolü çeşitlidir ve çeşitli yönleri içerir. Limanda, kargo operasyonlarından sorumlu kişi olarak, kargo operasyonlarının başlangıcına, tamamlanmasına ve kritik aşamalarına tanık olur.

Evrak işleri, güverte makinelerinin, demirleme ekipmanlarının, kaldırma ekipmanlarının, kargo tanklarının, kargo ekipmanlarının, güverte kursiyerlerinin eğitim kayıtlarının bakımı ile ilgili çeşitli raporları içerir. Denizde ya da limanda olsun, güverte zabitinin hayatında bir gün zor bir iştir ve gemideki ekibinin yardımıyla zamana bağlı bir şekilde başardığı çok sayıda görev ve sorumlulukla doludur.

İşte bu gibi durumları bilme, bu gibi durumlara hazırlama, gelebilecek olan zorluklar ile nasıl müdahile etmesi gerektiğini öğrenme, bir gemide hangi sorumlulukları alacağı ve işleri nasıl halletmesi gerektiği, kimler ile nasıl diyaloglar kurması gerektiği, geminin hangi bölümü veya gemi adamları ile ne tür işler paylaşacağı, yürüteceği konusunda Güverte Zabiti sırasında bunlara hakimiyet sağlanmaya çalışılır.

Ekol Denizcilik olarak sunduğumuz eğitimler arasında olan Zabit Kursu devam zorunluluğu bulunan 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) eğitim süresinden oluşmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olup, en az lise mezunu olan genç gemi adamları gemi adamı sağlık raporu alarak da elverişli olduğunu gösterdiğinin ardından kaydolduğu Güverte Zabiti Kursu ile 2 yıl boyunca devamlı olarak hem faaliyet hem de sözel ve sayısal bir biçimde en iyi şekilde Ekol Denizcilik tarafından eğitimini alarak eğitimin ardından gireceği sınava hazır hale getiriliyorlar.

Güverte Zabiti Kursu Fiyatları

Güverte Zabiti Kursu Fiyatları geminin güverte bölümünde güverte zabiti olarak çalışmak ve gelişmek isteyen gemi adamlarının merak konusudur. 18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olup istenilen gemi adamı sağlık raporu şartlarına uygun olması durumunda başvurduğu güverte zabiti kursu ile eğitimine başlamış oluyor. Güverte Zabiti Kursu Fiyatları başından söylemek lazımdır ki firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Bunun net bir cevabını vermek pek olası değildir. Net bir fiyat sonucuna varmak için görüşmek istenilen firma ile telefon veya yüz yüze olarak iletişime geçilerek güverte zabiti kursu hakkında detaylı olarak görüşülmesi gerekmektedir.

Güverte Zabiti maaslari

Güverte Zabiti Kursu Fiyatları

Güverte Zabiti Kursu diğer kurslar gibi her yıl fiyat olarak değişiklik gösterir. Bunun için iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Ortalama olarak bilinen fiyat ise aylık 350 TL ile 650 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Güverte Zabiti Kursu 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) sürmektedir ve çoğunlukla devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kurs sizleri hem ardından gireceğiniz sınava hem de mesleğe tam bir şekilde hazırlamaktadır.

Güverte Zabiti Kursu Eğitimi

Güverte Zabiti Kursu Eğitimi 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) sürmektedir. Güverte Zabiti Kursu içeriğinde yer alan, matematik, fizik, kimya, gemicilik, deniz güvenlik ve gemi güvenlik eğitimleri, seyir, denizcilik İngilizcesi, elektronik, elektrik, meteoroloji, gemi inşa, vardiya standartları, bilgisayar programlama ve kullanımı, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, uluslararası deniz sözleşmeleri, gemi manevrası, deniz hukuku, denizde haberleşme, deniz işletmeciliği, emniyet ve kalite yönetimi, liderlik ve ekip çalışması becerileri gibi ders içerikleri bulunmaktadır. Ekol Denizcilik olarak verdiğimiz güverte zabiti kursu ve birçok gemi adamı yetiştirme kursları ile Türkiye’de en iyisi ve kalitelisi olmaya 1997’den beri sizler için devam etmekteyiz.