Yat Kaptanı Kursu İstanbul

Yat Kaptanı Kursu

Yat kaptanı kursu yat kaptanı olmak ve görevlerini özel yatlarda sürdürmek isteyen kaptan adaylarının gitmesi gereken bir denizcilik kursudur.

Bir yattaki kaptan, uzun ömürlülüğü açısından güçlü referanslara sahip olabileceği gibi güçlü mürettebat yönetim becerilerine de sahiptir. Yat kaptanı, finansal yönetime ek olarak yat yönetimi ve güvenliği konusunda çalışma bilgisine sahip olmalıdır. Kaptanlık, çeşitli seyir alanlarında gemideki sahiplere ve misafirlere çeşitli güzergahlar planlamada ve iletmede başarılı olmalıdır.

Tüm sertifikaları ve lisansları tamamen günceldir ve en son gereksinimlere ve en yeni teknolojilere aşinadır. Bu rol genellikle yatlarda en az beş yıllık deneyim gerektirir. Peki kaptanların görevleri nelerdir? Kaptanlık kursunda ne gibi görevlere hazır hale getirirler.

Yolcular, mürettebat, çevre ve gemi için nihai güvenlik sorumluluğuna sahip olmaya, yat sahibinin hedeflerine ulaştırmaya, mürettebatın işe alınması ve işten çıkarılması koşullarına, personel yönetimine, tersane ve proje yönetimi bilgisine, yasal ve mevzuata uygunluk, navigasyon, hesaplama yapma bilgilerine sahip olabilmeleri için kaptanlık kursunda buna dair eğitimler almaktadırlar.

Kaptan özellikleri, gerekçeleri nelerdir? Sakin, soğukkanlı bir kişiliklerinin olması, üstün liderlik, iletişim, yönetim ve diplomasi becerileri, mükemmel tekne taşıma ve seyir becerileri, mükemmel bakım, mühendislik ve teknik sorun giderme deneyimleri, acil bir durumda sakin kalma ve yön verme yeteneği, organize çalışabilme, finansal yönetim becerilerine sahip olunmalıdır.

Herhangi bir yatın Kaptanı bir birincil görevi vardır; yatın güvenli yönetimi ve işletilmesi. Bu, mürettebat, ihaleler ve gemideki tüm misafirler için tam sorumluluk almayı içerir. Yat kaptanı kursu ise zamanla gelişebilecek bu özelliklere ve deneyimlere ön hazırlık ve bilgi sağlamaktadır. Kaptanlık kursuna giderek sizde hayalleriniz olan mesleğe ilk adımınızı atabilirsiniz.

Ekol Denizcilik olarak 1997’den beri denizcilik eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Verdiğimiz denizcilik kurslarından biri olan yat kaptanı kursu devam zorunluluğu bulundurarak 3,5 ay (600 ders saati) boyunca devam etmekte ve tamamlanmaktadır. Fakat elbette ki sadece yat kaptanı kursu alıp direk göreve başlamak diye bir durum yoktur.

Kaptanlık kursu aldıktan sonra 6 ay boyunca staj görülmektedir bunun yanı sıra yat kaptanı sınavına girilerek başarı elde edildikten sonra yat kaptanı belgesi alarak görevlerine başlayabilmektedirler. Kaptanlık kursunda yat kaptanı sınavına yönelik başarı sağlamanız için birçok eğitim verilmektedir. Bunun yanı sıra faaliyetli eğitimlerde bulunmaktadır.

Peki 3,5 ay (600 ders saati) eğitimin içerisinde ne gibi dersler vardır. Yat eğitimine giriş, seyir, vardiya standartları, gemi inşa, uluslararası denizcilik sözleşmeleri, gemi makineleri, teknik işletmecilik, denizde emniyet, denizcilik İngilizcesi, elektronik seyir, meteoroloji ve oşinografi, deniz hukuku, deniz sigortaları, gemi manevrası, liderlik ve ekip çalışması becerileri gibi eğitimlerimiz mevcuttur.

Yat Kaptanı Kursu İstanbul

Yat Kaptanı Kursu İstanbul

Ekol denizcilik olarak yat kaptanı kursu (sınırsız) olarak verdiğimiz içerik eğitimleri ve süresi bu şekilde ilerlemektedir. Yat kaptanı kursu (149 GT) olan kursumuzun içeriği ise yat eğitimine giriş, seyir, gemicilik, denizde haberleşme, meteoroloji, denizde emniyet ve gemi güvenlik eğitimleri, denizcilik İngilizcesi eğitimleridir. 50 gün (200 ders saati) içerisinde yat kaptanı kursu (149 GT) eğitimimizi tamamlamaktayız.

Kaptanlık kursu (499 GT) yat kaptanı eğitimimizde ise yat eğitimine giriş, seyir, güvenlik, denizde haberleşme, meteoroloji, denizde emniyet ve gemi güvenlik eğitimleri, deniz hukuku, motor elektrik ve teknik bilgi, denizcilik İngilizcesi eğitimlerimizi 4 ay (350 ders saati) içerisinde eğitimimizi tamamlayabiliyorsunuz.

Yat Kaptanı Kursu Fiyatları

Yat kaptanı kursu fiyatları her firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Ekol Denizcilik olarak verdiğimiz üç farklı yat kaptanı kursu detayları ve fiyat detayları için iletişime geçerek en doğru yat kaptanı kursu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Her yıl değişiklik gösterebilen Kaptanlık kursu fiyatları ve kursu türüne göre de değişmektedir. Firmadan firmaya ve farklı gemi türlerine göre değişen kaptanlık kursu fiyatları için telefon görüşmesi yaparak bilgi alabilmektesiniz.

Yat Kaptanı Kursu İstanbul

Yat kaptanı kursu istanbul gibi birçok ilimizde eğitim alabilme şansınız bulunmaktadır. Gerek Türkiye’de veya Yurtdışında yat kaptanı kursu alabilirsiniz. İstanbul merkezli Ekol Denizcilik 1997’den itibaren en iyisi olmaya ve denizcilik kurslarında kendini kanıtlamaya devam ediyor.

Yat kaptanı kursu (sınırsız) yeterliliği aldığınız kursta gerekli olan ilk madde en az lise mezunu olmak ve GMDSS tahditli telsiz operatörü yeterlilik belgesine sahip olmaktır. Yat kaptanı (149 GT) yeterliliğine sahip olmak için ilk gerekli olan 18 yaşını doldurmuş olup en az lise mezunu olmak ve kısa mesafe telsiz operatörü belgesine sahip olmaktır. Yat kaptanı (499 GT) yeterliliğine sahip olmak için ise en az lise mezunu olmak ve GMDSS tahditli telsiz operatörü yeterlilik belgesine sahip olmaktır. Bunlar sadece ilk gerekliliklerdir.

Detaylı bilgi ve iletişim için Türkiye’nin en iyi denizcilik kursu veren ve gemi adamı yetiştiren şirket olan Ekol Denizcilik ile kolaylıkla iletişim sağlayabilirsiniz.