Vardiya Zabiti Kursu Fiyatları

Vardiya Zabiti Kursu

Vardiya zabiti kursu Ekol Denizcilik olarak verdiğimiz denizcilik kurslarından bir tanesidir. Vardiya zabiti kursu 2 yıl (4 yarıyıl/1400 ders saati) den oluşmakta olup ders içerikleri şu şekildedir.

Matematik, fizik, kimya, gemicilik, deniz güvenlik ve gemi güvenlik eğitimleri, seyir, denizcilik İngilizcesi, elektronik, elektrik, meteoroloji, gemi inşa, vardiya standartları, bilgisayar programları ve kullanımı, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, uluslararası denizcilik sözleşmeleri, gemi manevrası, deniz hukuku, denizde haberleşme, deniz işletmeciliği, emniyet ve kalite yönetimi, liderlik ve ekip çalışması becerileri şeklindedir.

Vardiya zabiti kursu geminin güverte bölümünde çalışacak olan vardiya zabitleri için oldukça önemlidir çünkü vardiya zabiti gemide kaptanı temsil eder ve direk ona rapor verir. Geminin güverte bölümünden sorumlu esas kişidir.

Bir geminin köprüsünde saat tutma ve navigasyon görevleri ile atanan bir vardiya zabiti, saatin subayı (OOW) olarak bilinir. Köprüde nöbet tutarken geminin kaptanının temsilcisidir ve geminin güvenli ve düzgün, kontrollü navigasyonundan tam olarak sorumludur. Kapsamlı görevleri aynı zamanda geminin büyüklüğüne ve tonuna göre de değişebilmektedir.

Geminin güverte bölümü vardiya zabitinden sorulur. Güverte bölümünde çalışan diğer gemi adamlarının sorumluluklarını yerine getirip getirmediği, görevlerini kontrol etme, raporlar hazırlama, gemi güvenliği ve seyir kontrolü gibi ana görevler tamamen vardiya zabitinin görevleri arasındadır. Vardiya zabiti bir geminin ana karakterlerindendir işte bu yüzden vardiya zabiti eğitimi onlar için bir anahtardır.

Vardiya zabiti eğitimi sonrasında girilen vardiya zabiti yeterlilik sınavı sonucuna bağlı olarak görevlerine başlama konusunda ilk adımlarını atabilmektedirler. Eğitim standartlarını uluslararası denizcilik örgütü belirlemektedir. Toplam 12 aylık açık deniz stajını tamamlamaları gerekmektedir.

Vardiya zabiti yeterliliğine sahip olan gemi adamları 3000 gt’a kadar olan gemilerde, 2 yıl deniz hizmeti, ingilizce sınavlarından TOEFL İBT (72) İELTS (5,5) KPSS (60) sınavlarının herhangi birinden yeterlilik almaları, GASM’nin yaptığı uzakyol vardiya zabiti sınavından da geçerlilik almaları sonrasında kariyerlerinin en güzel yerlerinden birine ulaşmış oluyorlardır.

Vardiya zabiti kursu sonrasında başladığınız vardiya zabiti görevinizde kaptanlığa kadar yükselebilme şansınız bulunmaktadır. Deneyimleriniz, referanslarınız, eğitimleriniz, kendinizi görevlerinizde eksiksiz bir şekilde göstermiş olmanız, yaptığınız ekip ve liderlik çalışmaları, uzakyol çalışmalarınız bu yolda sizlere çok büyük yardımcı olacaktır.

Vardiya Zabiti Kursu Fiyatları

Vardiya Zabiti Kursu Fiyatları

Gemi adamlarını gemiye çıkmak adına yetiştirmek, bir niteliğe ilerlemeye hazırlamak, ilgili eğitim programlarının toplanması, kişisel gelişim ve öğrenmeye katılım sağlamak, gemide gerçekleştirilecek bir rolün desteklenmesi, bilgi, anlayış ve becerilerin aktarılması diğer denizcilik eğitimleri gibi vardiya zabiti kursu içinde amaçlanandır.

Vardiya zabiti kursu geminin güverte bölümünün kontrolünü ve emniyetini sağlayacak gereken yerlerde usta ile iş birliği yapacak ve diğer güverte bölümünde çalışan gemi adamlarının kontrol ve görev dağılımını yapacak vardiya zabiti için öğrenecekleri bilgiler açısından önemlidir.

Vardiya Zabiti Kursu Fiyatları

Vardiya zabiti kursu fiyatları kurs şirketinden şirketine elbette ki farklılık gösterebilmektedir. Ekol Denizcilik hem verdiği eğitimin kalitesi ile hem de Türkiye’nin en köklü gemi adamı yetiştiren denizcilik kursu olmasından dolayı gemi adamlarına iyi fiyat performansı da sunmaktadır.

Vardiya zabiti kursu fiyatları konusunda Ekol Denizcilik ile direk iletişime geçerek detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra iletişime geçerek kurs detayları, içerikleri ve gereksinimleri hakkında net bir bilgi elde edebilirsiniz.

Vardiya zabiti eğitimi fiyatları aynı zamanda her yıl da değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte kurs almak istediğiniz ülkenin para birimine göre de değişmektedir ki her ülkenin istenilen standartları farklı olabilmektedir.

Vardiya Zabiti Kursu İstanbul

Vardiya zabiti kursu istanbul şehrinde alabileceğiniz gibi Türkiye’nin birçok şehrinde de vardiya zabiti kursu eğitimini alabilirsiniz. Ekol Denizcilik istanbul merkezli köklü bir eğitim merkezidir ve 1997’den beri verdiği eğitimlerini aynı zamanda güçlendirerek devam etmektedir.

Denize duyulan ihtiyaç son zamanlarda olduğundan daha fazla artmış olduğundan dolayı denizcilik kurslarına olan ilgi de çok hızlı bir şekilde artmıştır. Bundan sebep birçok yeni denizcilik kursu merkezleri kendini göstermiştir. Yapacağınız kurs merkezini iyi düşünüp, araştırıp sizlere en uygun olan sizlere yol gösterebilecek ve kariyerinizde yanınızda olacak bir eğitim merkezi seçmeniz siz değerli gemi adamları için oldukça önemlidir.

Vardiya zabiti kursu istanbul seçiminiz doğrultusunda sizlerin her daim yanında yer alacak Ekol Denizcilik ile detaylı bilgi için rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. 1997’den beri sizler için buradayız.