Makine Zabiti Nedir

Makine Zabiti Kursu

Makine Zabiti Kursu gemide makine bölümünde makine zabiti olarak çalışmak isteyen gemi adamlarının alması gereken bir eğitimdir. Biraz açıklamak gerekir ise, makine zabitleri, gemi ve gemilerdeki makine ve ekipmanların kurulumunu, işletilmesini ve bakımını kontrol eder. Deniz mühendisleri, kargo gemilerinin, tarakların, açık deniz Tedarik ve Sondaj gemilerinin, yüzer üretim depolama ve boşaltma tesislerinin, petrol tankerlerinin, yolcu gemilerinin ve römorkörlerin motor bölümlerinde çalışmaktadır. Çeşitli dizel motorlara, buhar tesislerine ve gaz türbinlerine aşina olmaları gerekir.

Özellikle makine zabitleri makina gücü 3000 KW kadar olan gemilerde gemi makina dairelerinde vardiya tutan ve geminin makinası ve teknik donanımlarının işletilmesinde görev alan aynı zamanda da geminin bakım ve tutumunu sürekli olarak inceleyerek gemi baş makinistine karşı sorumlu makina sınıfı gemi zabitidir.

Makine Zabiti Kursuna katılacak genç gemi adamlarının, teknik ve mühendislik faaliyetlerini, makine işletimini, işin fiziksel gereksinimleri ile başa çıkmak için yeteneğini, sorumluluk kabul etmeye hazır olduğunu, bir takımın parçası olarak çalışabilmek ve denizde uzun süre çalışmaya hazır durumda olduğunu göstermesi gerekmektedir.

Makina zabitleri yeterli deniz hizmetleri ve makine zabiti eğitimleri sonucunda Uzak yol Baş makinistliğine kadar yükselebilme fırsatı bulabilirler. Büyük bir modern gemiye bacak olursak, bunun karmaşık bir mühendislik başarısı olduğunu söyleyebiliriz. Motorlar, pompalar, elektrik ve havalandırma sistemleri, geminin suyun içinden geçmesini sağlamak için birlikte çalışmalıdır.

Şimdi okyanusun ortasında olduğunuzu hayal edin, görünürde toprak yok. Siz ve mürettebatın geri kalanı, güvertenin altındaki makinelerin geminizi ayakta tutacağından emin olmak isteyeceksiniz. Bu sorumluluk gemi mühendislerine aittir. Her görev büyük ve önemlidir.

Mesela, mühendis asistanı olarak saatlerce makine üzerinde dururlar, gemide bir şeyler ters gittiğinde sıkı bir program altında çalışın ve hızlı bir şekilde tamir etmek için sürekli olarak görev halindedirler, evden uzakta, uzun süreler boyunca belki de aylar harcayarak, yıllar harcayarak eğitim aldıkları makine zabiti kursu eğitimleri sonucunda öğrendiklerini her daim gösterirler.

Makine Zabitleri diğer gemi adamları gibi gemiye çıktıkları andan itibaren gemi mürettebatı ile gemide yaşamaya ve istenilen süre zarfında görevlerini en iyi ve doğru şekilde gerçekleştirmeye başlarlar. Makine Zabiti Kursu içinde siz değerli genç gemicileri ilerideki yapacağınız veya yapmak istediğiniz makine zabiti görevi için öğrenim vererek gemiye çıkmaya hazır hale getiriyoruz.

Makine Zabiti Kursu Fiyatları

Makine Zabiti Kursu Fiyatları makine zabiti kursu katılımcıları gemi adamlarının merak ettiği bir konudur. Makine Zabiti Kursu ile 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) eğitim görerek ardından gireceğiniz yeterlilik sınavı sonucunda başarı yakalayarak gemiye çıkmaya ve denize çıkmaya hazır hale geliyorsunuz.

18 yaşını doldurmuş olup, en az lise mezunu olan ve sağlık durumu ise ‘’gemi adamı sağlık raporu’’ almaya yeterli olan ardından yeterli olan kişiler makine zabiti kursuna katılarak devamlılık koşullarına dikkat ederek aldıkları eğitim sonucunda 3000 KW ye kadar gemilerde vardiya zabitliği olarak çalışabilmektedirler.

Makine Zabiti Kursu Fiyatları

Makine Zabiti Kursu Fiyatları

Eğitimden sonra girilecek olan sınav sonucunda istenilen başarıyı yakalayan ve kendini faaliyetlerde de gösteren genç gemi adamları istenilen belgeleri de toparladıktan sonra gemi adamı cüzdanını alarak eğitim gördüğü pozisyonda gemi şirketlerine başvurarak iş fırsatlarından yararlanabilmektedir.

Ekol Denizcilik ile makine zabiti olmak da üzere eğitim görmek istediğiniz ve kariyerinizi gemi adamı olarak şekillendirmek istediğiniz yolu ile detaylı bilgi ve detaylı içerik için rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Ekol Denizcilik siz değerli genç gemi adamlarının her zaman yanında olmaya ve sonuna kadar desteklemeye devam etmektedir.

Gemi Makine Zabiti Kursu

Gemi Makine Zabiti Kursu makine zabiti olarak kariyerini çizmek isteyen genç gemi adamlarının sıkça sorduğu sorulardan bir tanesidir. Gemi makine zabiti kursu ile eğitim görerek gemi çıkmaya ve denize açılmaya hazır hale geliyorsunuz. Gördüğünüz eğitim sonucunda gireceğiniz yeterlilik sınavı ile başarıyı yakalayarak kariyerinizin ilk adımını atmış oluyorsunuz.

Ekol Denizcilik gemi makine zabiti kursu eğitimini gemi adamlarına 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) ile Denizcilik İngilizcesi, Matematik, Fizik, Kimya, Mekanik Bilimler, Teknik Resim, Denizde Emniyet ve Gemi Güvenlik Eğitimleri, Gemi Makinelerine Giriş, Termodinamik, Dinamik, Malzeme Bilgisi, Atölye, Dizel Motorları, Gemi Yardımcı Makineleri, Gemi Makineleri Operasyon ve Bakımı, Elektroteknik, Otomatik Kontrol, Deniz Hukuku, Bilgisayar Programlama ve Kullanımı, Elektronik, Makine Elemanları, Gemi İnşa, Isı Transferi, Uluslararası Denizcilik Sözleşmeleri, Liderlik ve Ekip Çalışmaları Becerileri ders içeriklerini sunarak en iyi şekilde sizleri hazırlamaktadır.