Makine Zabiti Maaşları Ne Kadar

Makine Zabiti İş İlanları

Makine Zabiti İş İlanları kariyerini makine zabiti yönünde devam ettirmek isteyen ve geminin makine bölümünde makine zabiti olarak görev alan gemi adamlarının ilk başta veya daha sonradan işine başlamak veya farklı bir gemi şirketi ile devam etmek isteyenlerin merak ettiği, araştırma yaptığı bir konudur.

18 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan kişiler ve aynı zamanda sağlık durumu ‘’gemi adamı sağlık raporu’’ almaya yeterli olanlar alacakları makine zabiti kursu ile 2 Yıl (4 yarıyıl / 1400 der saati) eğitimi alıp daha sonradan girecekleri sınav ile öğrendiklerini göstererek ve istenilen başarı puanını elde ederek gemi adamı cüzdanı alıp belgeler sonucunda makine zabiti olabilmektedirler.

Makine Zabiti İş İlanları her gün ve sürekli olarak yenilenmektedir ve her geçen yıl talep olarak sürekli artış göstermektedir. İş ilanlarını güncel olarak takip etmeli ve detaylı olarak öğrenmek adına gemi şirketleri ile iletişime geçilmesi gerekebilmektedir.

Makine Zabitinin mesleğinde ilerleme süreçleri nasıl olarak gerçekleşir? 2 yıl boyunca açık denizde görev aldıktan sonra makine zabitleri girdikleri ‘’İkinci Makinist’’ sınavında başarılı olmalarının ardından İkinci Makinist ünvanına sahip olurlar ve görevlerine başlarlar. Daha sonrasında 2 yıl boyunca açık denizde görev almaları takdirde ikinci makinist olarak girdikleri ‘’Baş makinist’’ sınavında başarı kazanmalarının ardından Baş makinist olarak çalışmaya başlayabilirler.

Makine Zabiti Arayan Firmalar  

Makine Zabiti Arayan Firmalar en son eğitim aldıkları makine zabiti kursu ve ardından girdikleri sınav ile başarı olan gemi adamlarına iş fırsatları sunmaktadırlar. Detaylı olarak ve sürekli takip etmek sonucunda makine zabiti arayan firmalar ile iletişim kurarak görev almaya başlayabilirsiniz.

Makine Zabiti Kursu içeriğinde yer alan Denizcilik İngilizcesi, Matematik, Fizik, Kimya, Mekanik Bilimler, Teknik Resim, Denizde Emniyet ve Gemi Güvenlik Eğitimleri, Gemi Makinelerine Giriş, Termodinamik, Dinamik, Malzeme Bilgisi, Atölye, Dizel Motorları, Gemi Yardımcı Makineleri, Gemi Makineleri Operasyon ve Bakımı, Elektroteknik, Otomatik Kontrol, Deniz Hukuku, Bilgisayar Programlama ve Kullanımı, Elektronik, Makine Elemanları, Gemi İnşa, Isı Transferi, Uluslararası Denizcilik Sözleşmeleri, Liderlik ve Ekip Çalışmaları Becerileri gibi derslerden devamlılık ile eğitim süreci geçirmektedirler.

Makine Zabiti İş İlanları

Makine Zabiti İş İlanları

Göstereceğiniz, gösterdiğiniz efor ve istikrar sayesinde siz değerli genç gemi adamları, gemi adamları makine zabiti iş ilanlarından kolaylıkla kaçırmadan faydalanabilir ve makine zabiti arayan firmalar ile tanışarak gemiye çıkma ve denize açılma imkânı bulabilirsiniz. Ülkemizde veya dünyada uluslararası birçok firma ile iş başvurularınız sonucunda çalışma fırsatı bulabilirsiniz.

Her gün daha da ilgi gören ve gelişen makine zabiti iş imkanları gemi adamları için mutluluk kaynağı olmaktadır. Faydalanmak, yararlanmak ve fırsatları yakalamak ise sıkı araştırma yapmak ve iyi araştırmaktan geçmektedir.

Makine Zabiti Başvuru

Makine Zabiti Başvuru süreci her firma için değişiklik gösterebilir. 18 yaşını doldurmuş olan ve en az lise mezunu olan bununla birlikte sağlık durumu ‘’gemi adamı sağlık raporu’’ almaya yeterli olan ve daha sonra yeterli olan kişiler 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) makina zabiti eğitimine katılarak, 3000 KW ye kadar gemilerde vardiya zabitliği olarak çalışabilirler.

Kursa kayıt için gerekli olan 6 adet vesikalık (fotoğraf), sağlık raporu (gemi adamı sağlık raporu), sabıka kaydı, nüfus cüzdanı, diploma ile kurs merkezine gelip kaydolabilmektedirler. Kursların devam zorunluluğu bulunmaktadır. Kursların ardından girilen yeterlilik sınavında başarılı olan gemi adamları gemi adamı cüzdanı alarak makine zabiti başvuru, makine zabiti iş ilanları, makine zabiti arayan firmalar süreçlerine başlamış olurlar.

Makine Zabiti Olma Şartları

Makine Zabiti Olma Şartları detaylı bakıldığında makine zabiti olmak isteyen genç gemi adamlarının, teknik ve mühendislik faaliyetlerini, makine işletimini, işin fiziksel gereksinimleri ile başa çıkmak için yeteneğini, sorumluluk kabul etmeye hazır olduğunu, bir takımın parçası olarak çalışabilmek ve denizde uzun süre çalışmaya hazır durumda olduğunu göstermesi gerektiği oluyor.

18 yaşını doldurmuş olması, lise mezunu olmuş olması, en önemlilerinden biri olan ‘’sağlık raporu (gemi adamı sağlık raporu) almış olmalı ve makine zabiti kursuna katılarak 2 yıl (4 yarıyıl/ 1400 ders saati) içerisinde eğitim almaları ve en son girecekleri sınav ile başarılarını göstermeleri gerekmektedir.