Güverte Zabiti Eğitimi

Güverte Zabiti Ne Demek

Güverte Zabiti Ne Demek? Güverte Zabiti Ne İş Yapar? Güverte Zabiti Nasıl Olunur? Güverte Zabiti Eğitimi? Bunları her zaman kariyerini güverte zabiti olarak çizmek isteyen gemi adamları merak konusu etmiştir. Geminin seyrüsefer, manevra ve güvenli ilerlemesinden sorumlu, gemi ile kıyı arasındaki iletişimden, yükün transferinden ve teslim edilmesinden ve tüm cankurtaran cihazlarının işletilmesinden sorumlu bir yönetici departmanında çalışan bir güverte zabitinin görevidir, ek olarak bir ticaret gemisinde hayati önem taşımaktadır.

Yükün taşınması ve geminin verimli çalışması için nihai sorumluluğa sahip olan kişi güverte zabitidir. Uygun nitelikli deniz zamanını tamamladıktan sonra sınavla sertifikalandırılması gereken alt rütbeli güverte subaylarının yardımıyla, bu ekip gemiyi ve mürettebatını güvenli, tutar ve iş yürümesini yerinde, işleyişle tutar.

Güverte departmanı ekibinin bir parçası olarak, güverte zabitleri, hava koşullarının karanlık ve fırtınalı olabileceği veya güzel sıcak ve parlak olabileceği zamanlarda da güvertede, gemide gezinirler ve dışarı çıkan köprüde zaman geçirirler. Gemide, güverte zabitleri genellikle en rahat olanaklara sahip olabilirler ve kendi iç kabinlerine sahiptirler ve daha büyük gemilerde eğlence tesislerine erişebilirler.

Güverte Zabitleri için çalışma düzenleri bir seferde birkaç hafta ile birkaç ay arasında vardiyalı olduğundan, güverte zabitleri aile ve arkadaşlardan uzak uzun süreler geçirirler. Ancak, tatil izni evden uzakta harcanan zamanı telafi edilir.

Güverte görevlileri genellikle Derecelendirmelerin yönetiminden (bazıları çok fazla İngilizce anlamayabilir), uydu ve radar sistemlerini kullanarak navigasyondan, iletişim sistemlerini yönetmekten ve kullanmaktan, kargonun güvenli bir şekilde yüklenmesini, depolanmasını ve boşaltılmasını denetlemekten sorumludur. Ayrıca, geminin güvenlik ve yangın söndürme sistemlerinin ve ekipmanlarının bakımını izlemek ve denetlemek, stabilite hesaplamaları yapmak, kayıt tutmak ve eğitimlerden sorumlu olabilirler. Özünde, üst düzey güverte görevlileri, gemiyle ilgili idari, mali, yasal ve ticari konuları, operasyonlardan genel olarak sorumlu olan olabilirler.

Güverte Zabiti Eğitimi

Güverte Zabiti Eğitimi

Güverte Zabiti Eğitimi – Güverte Zabiti Ne Demek

Güverte Zabiti Eğitimi, Güverte Zabitleri Ne Demek, Güverte Zabiti nasıl olunur, işe almak için merkezi bir merkez olmadığından, potansiyel adaylar sponsorlu eğitim fırsatlarını bulmak için gemi sahiplerine ve yöneticilere, firmalara veya eğitim kuruluşlarına doğrudan başvurmalıdır. Güverte subaylarının eğitimi, gemi eğitimi, navigasyon, çarpışma kuralları, ilk yardım, yangın söndürme, kişisel hayatta kalma ve güvenlik konularında karada, denizde eğitim alabilirler. Deneyimli güverte zabitleri güverte öğrencileri olarak gölgeleme şeklinde deniz eğitimi içerir.

Hem karada hem de denizde eğitim aldıktan ve yeterli deniz süresinden sonra, güverte zabitleri, geminin büyüklüğüne bağlı olarak üçüncü, dördüncü veya beşinci zabit olabilecektirler. Düşük rütbeli bir subay olarak kariyerlerine başlayacaklar. Başlangıçtan itibaren net bir kariyer yolu ile, bir güverte zabiti olmak sizi bir geminin ustası olmak için merdivenin ilk basamağına koyar.

Güverte Zabiti Kursu sayesinde Güverte Zabiti Eğitimi alarak aslında Güverte Zabiti Ne Demek ne iş yapar ve nasıl olunur gibi soruların hepsine yanıt bulabiliyorsunuz. 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) eğitimi sonucunda aldığınız matematik, fizik, kimya, gemicilik, deniz güvenlik ve gemi güvenlik eğitimleri, seyir, denizcilik İngilizcesi, elektronik, elektrik, meteoroloji, gemi inşa, vardiya standartları, bilgisayar programlama ve kullanımı, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, uluslararası deniz sözleşmeleri, gemi manevrası, deniz hukuku, denizde haberleşme, deniz işletmeciliği, emniyet ve kalite yönetimi, liderlik ve ekip çalışması becerileri derslerinden sonra girdiğiniz sınavdan da başarı göstererek ilk adımlarınızı atmış oluyorsunuz.

Aldığınız eğitimler sonucunda Güverte Zabiti Ne Demek ve nasıl olunur gibi soruların cevaplarını bulduğunuz, kendinizi bu konuda geliştirip öğrendiğiniz ve faaliyetleri yerine getirdiğiniz için sırada sadece firma, gemi yani iş başvuruları kısmı kalıyor. Firmadan firmaya değişen başvuru koşullarını iyice araştırmak ve size en uygun olanına başvurmak gerekiyor. İlerlemek istediğiniz Güverte Zabitliği kariyerinde kendinizi yıllarca zamana bağlı olarak geliştirerek ve göstererek daha büyük rütbelere çıkabilirsiniz.

Güverte Zabiti Ne Demek dediğimizde Tehlikeli durumlarda, acil durumlarda veya geminin seyir halinde iken yapılması gereken görevleri net ve eksiksiz bir biçimde yerine getirerek durumları analiz ederek ve raporlayarak görev yaptığınız geminin kontrollü ve düzgün bir şekilde ilerlemesine tüm gemi adamlarıyla birlikte yardım ederler ve takım çalışması yürütürler. Böylece bir gemi zabiti eğitimi ve bir gemi zabiti ne demek gibi sorulara umarım cevap olabilmişizdir.