Güverte Zabiti Ne İş Yapar

Güverte Zabiti Maaşı

Güverte Zabiti Maaşı Ne Kadar? Güverte Zabiti içeriği nedir? Güverte Zabiti Ne İş Yapar? Gibi soruların son zamanlarda daha çok sorulduğunu ve ilgi gösterildiğini görmekteyiz. Güverte Zabiti Kursu geminin güverte bölümünde gemi zabiti olarak çalışmak isteyen genç gemi adamlarının tercih ettiği ve gitmesi gereken, bu konuda eğitim alarak kendini geliştirmesini, hazırlanmasını sağlayan 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 der saati) eğitim süresinden oluşan bir kurstur.

Güverte Zabiti, geminin seyrüsefer, iletişim, mürettebat, kargo ve genel çalışmasını ele alır. Ayrıca gemilerdeki yolculara da bakıyorlar ve gemide sosyal etkinliklere katılıyorlardır. Güverte Zabiti, iletişim, takım ruhu yoluyla emrinde olan işler için mevcut insan kaynaklarını kullanmak ve bunları yürütürken yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için iyi bir yargıç olmalıdırlar. Aynı zamanda, çok otoriter ya da otoriter olmak, onu olumsuz tarafa yerleştirir ve böylece gemide gergin bir çalışma ortamı yaratır.

Böyle bir aşamada, güverte zabitinin kişisel becerileri, uzmanlığı ve mesleki becerileri yaptığı işte oldukça önemli bir etki bırakır. Söylemek gerekirse her meslekte olduğu gibi güverte zabiti de güverte zabiti maaşını kariyerinde ilerledikçe çalıştığı pozisyonları geliştirdikçe, açık denizde geçirdiği süreye bağlı olarak, tecrübesi ve deneyimine dayalı olarak yıllar geçtikçe artar ve kendisi hem maaşı hem de rütbesi konusunda artış ve ilerleyiş yakalar.

Güverte Zabiti Maaşı tam olarak net bir şekilde söylenmesi olası olmayabilir çünkü güverte zabiti maaşı diğer gemi adamlarının maaş sistemi gibi firmadan firmaya, gemiden gemiye, mesafeden mesafeye, tecrübeye, yıla, eğitimine, yapacağı göreve göre elbet ki değişiklik gösterir. Bunun net bir şekilde cevabını almak için çalışılmak istenilen firma ile CV sonucunda görüşülmesi gerekmektedir.

Fakat bir yüzeysel görüş verebilmek gerekir ise Güverte Zabiti Maaşı 2020-2021 yıllarında eğer adı geçebilen ve iyi bir gemi de çalışılacak ya da çalışılıyor ise 1250-1500 USD olarak bilinmektedir. Fakat daha önceden de söylediğimiz gibi bu net bir güverte zabiti maaşı değildir her kişiye, koşula ve firmaya göre çoğunlukla değişiklik gösterir.

Güverte Zabiti Ne İş Yapar

Güverte Zabiti Ne İş Yapar? Güverte Zabitleri ilk olarak İngilizce, matematik ve fizik bilmelidirler ve güverte zabiti kursu içerisinde ingilizce, matematik ve fizik gibi birçok ders görmektedirler. Bu da demek oluyor ki güverte zabiti ne iş yapar dediğimizde ilk önce güverte zabiti olmak için neler gereklidir buna bir göz atalım.

Güverte Zabiti Ne İş Yapar

Güverte Zabiti Ne İş Yapar – Güverte Zabiti Maaşı

Peki bu ders içerikleri nelerdir? Matematik, fizik, kimya, gemicilik, deniz güvenlik ve gemi güvenlik eğitimleri, seyir, denizcilik İngilizcesi, elektronik, elektrik, meteoroloji, gemi inşa, vardiya standartları, bilgisayar programlama ve kullanımı, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, uluslararası deniz sözleşmeleri, gemi manevrası, deniz hukuku, denizde haberleşme, deniz işletmeciliği, emniyet ve kalite yönetimi, liderlik ve ekip çalışması becerileri derslerini 2 yıl (4 yarıyıl / 1400 ders saati) içerisinde görürler.

Güverte Zabiti Kursu öncesinde tıbbi muayeneden geçmeniz gerekir bunun nedenlerinden biri ise güverte zabitlerinin iyi bir vizyona sahip olması, iyi göz görüşüne sahip olması ve fiziksel olarak formda olmanız gerekir.

Ayrıca, gemide güvenlik uygulamalarının ve Güvenli Çalışma prosedürlerinin uygulanmasından sorumludur. Geniş ve çeşitli bir çalışma alanı ve iş profili ile gemide her yerde bulunur. İş profilini, kargo veya tanklar, çift dipler, huninin arkasında, direksiyon simidinde, halat dolabının içinde, mutfak mağazalarının altında, konferans salonlarında, gemi ofisinde ve hatta direklerde olduğu gibi çeşitli yerlerden alır.

Güverte Zabiti İş İlanları

Güverte Zabiti İş İlanlarını güncel olarak belki de günden güne takip etmek ve her daim haberdar olmak gereklidir çünkü son dönemlerde çok fazla tercih edilen bir meslek olduğundan ve büyüyen ve artan gemi şirketlerinden ötürü hızla çoğalmakta ve yenilenmektedir.

Kargo operasyonlarını, güverte bakımını ve çeşitli gemi işlerini güvenli bir şekilde yürütmesi istenilen ve doğrudan sorumlu ve sorumlu kişi güverte zabiti olarak görülmektedir. Bu yüzden güverte zabiti iş ilanlarına başvuracak yeni gemi adamları veya şirket değiştirmek isteyen gemi adamlarının görevi tam olarak analiz etmeli kendisiyle uyumuna iyi bir şekilde bakmalı bundan sonra da uygun bulduğu, çalışmak istediği gemi şirketine güverte zabiti iş ilanları yönlendirmesiyle sürekli olarak bakmalı ve kontrol etmelidir.