Gemi Kaptanı Bölümü

Gemi Kaptanı Maaşları

Gemi Kaptanı Maaşları gemi kaptanı olarak kariyerini çizmek isteyen gemi adamlarının merak konusudur. Öncelikle şunu söylemek isteriz ki gemi kaptanı maaşları tecrübeye, alınan eğitime, deneyime, yıla, performansa, referansa, açık deniz üzerinde geçirilen sürüye ve bunun gibi birçok özelliğe göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda gemi kaptanı maaşları uzak yol seyrine göre ve firmadan firmaya, ülkeden ülkeye de değişiklik gösterebilir. Her zaman söylediğimiz gibi net bir gemi kaptanı maaşları cevabı alabilmek için çalışılmak istenilen firma ile başvuru sırasında belirtilen fiyatla ilgili görüşülmesi gerekmektedir.

Gemi Kaptanı Maaşları gemi kaptanının rütbesine göre değişir. Örneğin, Üst düzey gemi kaptanı kazançları yıl olarak şu şekilde başlayabilir, 153,700 $ Üst düzey gemi kaptanı yıllık kazançları, 105,330 $ Orta seviye gemi kaptanı yıllık kazançları, 72,340 $ Junior seviye gemi kaptanı yıllık kazançları, 50,020 $ ve Yeni başlayan gemi kaptanı yıllık kazançları, 37,270 $ şeklinde olabilmektedir.

Fakat her zaman söylediğimiz gibi yüksek rakamlı gemi kaptanı maaşları almak kolay değildir çok fazla deneyim, tecrübe ve eğitim gerektirir çünkü bir geminin kaptanı olmak demek o geminin kalbi olmak demektir. Kaptanlık yaptığınız, yapacağınız geminin türü, geminin tonu ve geminin seyri de gemi kaptanı maaşları için bir önem taşır. Başladığınız rütbe de maaşınıza etki edecektir yıllar içerisinde kendinize kattığınız donanım ve tecrübe sayesinde de gemi kaptanı maaşınızı geliştirip yükseltebilirsiniz.

Gemi Kaptanı İş İlanları

Gemi Kaptanı İş İlanları

Gemi Kaptanı İş İlanları

Gemi Kaptanı İş İlanları sürekli olarak yenilenmektedir. 2020-2021 yılları süresince oldukça istek gören bir sektör olan gemi adamlığı büyüdükçe gemi şirketleri de çoğalmaya başladı. İşte bu yüzden birçok gemi adamı iş ilanı gibi gemi kaptanı iş ilanları da sürekli ve devamlı olarak güncellenmektedir.

Gemi Kaptanı İş İlanlarını size en uygun olanını bulmak adına devamlı belirli sitelerden veya gemi şirketleri ile direk kontağa geçerek takip etmeniz sizlere hızlı bir şekilde iş bulmanıza olanak sağlayacaktır. Yurt dışına çalışan şirketler, yurtdışı şirketleri, yurtiçi şirketleri olmak üzere birçok gemi şirketi ile iş ilanları konusunda iletişime geçip başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Kazandığınız tecrübeler, eğitimler, deneyimler sizlere hem gemi kaptanı maaşları konusunda tatmin edebilir hem de gemi kaptanı iş ilanları konusunda rahatlıkla rütbeli bir gemi kaptanı olamaya ve direk göreve başlamaya yardımcı olabilir.

Gemi Kaptanı Bölümü

Gemi Kaptanı Bölümü

Gemi Kaptanı Bölümü

Gemi Kaptanı Bölümü gemi kaptanlarının tecrübe kazandığı ve kendilerini gemi kaptanı olarak gösterdiği bir bölümdür. Geminin ana damarı ve kalbidir ve her bölümde, işte olduğu gibi gemi kaptanı bölümünde de bir kariyer seçmenin ilk adımı, bu kariyere devam etmeye gerçekten istekli olduğunuzdan emin olmaktır. Yapmak istemediğin bir şeyi yapmak için zamanını harcamak istemezsin.

Gemi Kaptanları ağırlıklı olarak girişimci bireyler olma eğilimindedir, bu da genellikle başkalarını etkilemek ve ikna etmek için başarılı olan oldukça doğal liderler oldukları anlamına gelir. Ayrıca gerçekçi olma eğilimindedirler, bu da genellikle açık havada çalışmaktan veya kendilerini uygulamalı bir projeye uygulamaktan zevk aldıkları anlamına gelir.

Bir kaptanın sorumlulukları uzmanlık alanında geniş bir yelpazeye sahiptir ve navigasyon, geminin ekipmanının işletilmesi, iş fonksiyonları gibi tüm mürettebat üyeleri tarafından gerçekleştirilen görevlerin atanması ve izlenmesini içerir. Tüm ekipmanların uygun bakım almasını ve çevre düzenlemelerine uymasını sağlamak da kendi yetki alanlarına girer.

Yolculuk sırasında kargo hasarına veya kaybına, yanlış gemi pilotluğuna veya bir mürettebat üyesinin yaralanmasına veya ölümüne neden olan sorun durumunda, bir kaptan önceki soruşturmaya yardımcı olmak için yerel yetkililerle doğrudan temas halinde olmalıdır. Söz konusu etkinliğin kapsamlı belgelerini ve hesaplarını sağlamalı ve soruşturma tarafının ihtiyaç duyabileceği daha fazla bilgiyi sağlayabilmelidir.

Gemi kaptanlarının farklı kişilikleri vardır. Girişimci bireyler olma eğilimindedirler, bu da maceracı, hırslı, iddialı, dışa dönük, enerjik, hevesli, kendine güvenen ve iyimser oldukları anlamına gelir. Baskın, ikna edici ve motivasyoneldirler. Bazıları da gerçekçi, yani bağımsız, istikrarlı, kalıcı, gerçek, pratik ve tutumludur.

Çünkü bazı zamanlarda iyi bir kaptanın bir yolculuğun başarısına yapabileceği eşsiz katkıya rağmen, kıyı ofisleri ve müşterileri her zamankinden daha saldırgandır. Henüz hiçbir kuşku olamaz. Bir geminin kaptanı hala üstün yetkiye sahip. Yani, kendisine yapılan bazı talepleri geçersiz kılabilir. Bu demektir ki onun sözü, gemide kanundur.

Gemi Kaptanı Eğitimi