Gemi Kaptanı Kursu Fiyatları

Gemi Kaptanı Kursu

Gemi Kaptanı Kursu kariyerini gemi kaptanı olarak ilerletmek isteyen gemi adamlarının gemi kaptanı kursu ile gemi kaptanı eğitimi alması gerekir. Gemi kaptanı lise diploması olması gerekiyor. Deniz Mühendisliği veya Deniz Bilimleri, tercihen bir denizcilik Akademisi veya kolejden lisans derecesi ve Yüksek Lisans Derecesi (çoğu yolcu gemisi için) de gereklidir. Bu kurslar genellikle çoğu kolej veya akademide dört yıl sürer.

Bir yolcu gemisi kaptanı olmak için, temel derecenin ötesine geçen iyi ve sağlam bir denizcilik eğitimine ihtiyacınız var. Yüksek lisans ve doktora derecesi, bir yolcu gemisi kaptanı olma şansınızı artıracaktır. Ayrıca bir gemide en az on yıllık deneyime sahip olmanız gerekir. Denizcilik kariyerinizdeki iş deneyimi, çok yetenekli bir yolcu gemisi kaptanı olma yolunda bir zorunluluktur.

Bir kaptan olarak çalışmak için gerekli olmasa da bir lisans derecesi kariyerinizi hızlandırabilir. Örneğin, derece olmayan adaylar, gemi kaptanına terfi etmeden önce binlerce saatlik iş deneyimi biriktirerek, bir gemide sıradan denizciler veya güverte zabiti olarak başlarlar. Fakat gemi kaptanı kursu ile bu yönde yeteneklerinizi geliştirebilir ve kendinize donanım katıp gemi kaptanı olabilirsiniz.

Bir kaptan olarak, geminizi okyanuslarda, nehirlerde, boğazlarda veya limanlarda gezebilirsiniz. Geminin türüne bağlı olarak, kargo ve/veya yolcuların yüklenmesini ve boşaltılmasını denetlemekten de sorumlu olacaksınız. Buna ek olarak, tüm güvenlik protokollerine sıkı sıkıya bağlı kaldığınızdan, gerekli tüm bakım görevlerinin yerine getirildiğinden ve gerekli onarımların yapıldığından ve ödenmesinden siz sorumlu olacaksınız.

Ekol Denizcilik olarak gemi kaptanı kursu eğitimimiz Türkiye’nin 1997’den beri en iyisi olmaya devam ediyor. 88 gün (700 ders saati) boyunca devam zorunluluğu olan eğitimimiz sizleri gemi kaptanı sınavına hazırlamaktadır ve gemi kaptanı olarak kariyerinize başlamak veya ilerletmek amaçlı her zaman destek olacaktır.

88 gün (700 ders saati) boyunca aldığınız, seyir, vardiya standartları, gemi inşa, uluslararası gemi sözleşmeleri, denizde haberleşme, gemi makineleri, deniz ticari işletmeciliği, teknik işletmecilik, denizde emniyet, denizcilik İngilizcesi, elektronik seyir, meteoroloji ve oşinografi, deniz hukuku, deniz sigortaları, gemi manevrası, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, liderlik ve ekip çalışması becerileri dersleri gemi kaptanı kursu içerisinde görmektesiniz.

Gemi Kaptanı Kursu Fiyatları

Gemi Kaptanı Kursu İstanbul

Gemi Kaptanı Kursu İstanbul

Gemi Kaptanı Kursu Fiyatları firmadan firmaya ve geçtiğimiz yıllara göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda gemi kaptanı eğitimi fiyatları kaptanlık yapılmak istenilen farklı gemi tonlarına göre de değişiklik gösterir. Net bir fiyat alabilmek için istenilen gemi kaptanı kursu ile mutlaka iletişime geçilmesi gereklidir.

Gemi Kaptanı Eğitimi genellikle yılın ocak ayında başlamaktadır ve gemi kaptanı kursu fiyatları da o tarihlerde yatırılmaktadır. Net bir fiyat bilgisi verememekle birlikte genel olarak bakacak olursak 499 GT eğitimi yaklaşık 5.000 TL 149 GT eğitimi yaklaşık 2.000 TL’dir.

Ekol Denizcilik 1997’den itibaren gemi adamları için en çok tercih edilen gemi adamı kursu olup piyasadaki istenilen ve tam alınması gereken kurs firmalarından her zaman farkını sizler adına göstermektedir. Ders içeriklerinin sorunsuz ve tam alınması gereken dersler olduğundan aynı zamanda da gemi adamlarına sunduğu kaliteli fiyat standartları ile Türkiye’nin rakipsiz gemi adamı kursu olmaya devam ediyor.

Gemi Kaptanı Kursu İstanbul

Gemi Kaptanı Kursu

Gemi Kaptanı Kursu

Gemi Kaptanı Eğitimi İstanbul Maltepe merkezli Ekol Denizcilik gemi adamı kursları arasındadır. Gemi adamlarının eğitimlerinden kariyerlerine başlama süresine kadar birçok konuda tek ve rakipsiz olduğunu gösteren Ekol Denizcilik gemi kaptanı kursu (gemi kaptanı kursu İstanbul) konusunda da yanınızdadır.

Gemi Kaptanı Eğitimi İstanbul merkezli olup 88 gün (700 ders saati) boyunca gemi kaptanı olarak ilerlemek isteyen siz gemi adamlarına seyir, vardiya standartları, gemi inşa, uluslararası gemi sözleşmeleri, denizde haberleşme, gemi makineleri, deniz ticari işletmeciliği, teknik işletmecilik, denizde emniyet, denizcilik İngilizcesi, elektronik seyir, meteoroloji ve oşinografi, deniz hukuku, deniz sigortaları, gemi manevrası, yük işlemleri ve gemi stabilitesi, liderlik ve ekip çalışması becerileri derslerini vermektedir.

Gemi Kaptanı Kursu ile kariyerinize başlamak ve kendinize gemi kaptanı konusunda donanım kazandırmak için Ekol Denizcilik (Denizcilik Eğitim Merkezi) ile gönül rahatlığıyla iletişime geçip eğitimlerimiz, ders içeriklerimiz, kurs çizelgemiz hakkında detaylı bilgi alıp kurs fiyatlarımız hakkında da görüş alabilirsiniz.

Gemi Adamı