Gemi Adamı Olarak Yüksek Maaş Almak

Gemi Adamı Olarak Yüksek Maaş Almak

Gemi adamı olarak yüksek maaş almak her meslekte olduğu gibi zaman içerisinde tecrübe kazandıkça çok yüksek maaşlara çıkabileceğiniz bir konudur. Gemide çalışan gemi adamları güverte ve makine departmanlarında çalışabilmek üzere ikiye ayrılır.

Güverte bölümünde çalışan gemi adamları, Kaptan, Birinci zabit, Vardiya zabiti, Gemiciler, Güverte lostromosudur.  Makine bölümünde çalışan gemi adamları ise, Makine zabiti, Baş makinist, Baş mühendis, İkinci makinist, İkinci mühendis, Makine lostromosu, Elektrik zabitleri, Yağcılar şeklinde kendi içlerinde ayrılırlar.

Öncelikle şundan bahsetmek gerekir ki bazı işler, dünyada bir fark yaratmadığınızı hissettirebilir. Kariyer yolunuzdan memnun olmak için, bir tutkuya sahip olmanız gerekir. Ne yaptığınıza ilgi duymuyorsanız, o yolda yürümekte zorlanırsınız ve yükselemezsiniz çünkü hevesini yoktur ve çaba göstermek bu yüzden sizi yorar.

Gemicilik, dünyadaki birçok işletmenin başarısından neredeyse tamamen sorumludur. Uluslararası ticaret, birçok ülkenin paylaştığı ilişkileri daha iyi bir şekilde değiştirmiştir. Dünya çapında birçok ülkenin ekonomik başarısında, sosyal standartlarında ve politik görüşlerinde önemli bir unsur olduğu kanıtlanmıştır. Okyanus denizcilik endüstrisi, ülkelerin birbirleriyle nasıl başa çıktıkları, ilişkileri geliştirdikleri ve ittifakları güçlendirdikleri konusunda devrim yaratmıştır.

Bir gemide gemi adamı olarak çalışmak çok ödüllendirici bir kariyer seçimi olabilir. Deniz taşımacılığı olmadan, kabul ettiğimiz pek çok şeye sahip olmazdık. Uluslararası ticaret olmadan, dünya ekonomilerinin çoğu basitçe çökerdi. Bu endüstriye kalite ve özveri getirmeyi seçmek, dünyada gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir.

Gemi adamı olmak aslında birçok farklı iş türü sunuyor. Bu önemli modern endüstrinin bir parçası olarak küresel bir etki yaratmaya karar verirseniz, kesinlikle becerilerinize uyacak ve kariyerinizi inşa ederken başarılı olmanızı sağlayacak bir iş olacaktır.

Özellikle şöyle düşünün dünyanın her yerini görebilme imkânınız olabiliyor. İnsana en çok huzur veren yer, denizde geçiriyorsunuz vaktinizin çoğunu. Evet belki de ailenizden uzak kalmak durumunda kalıyorsunuz ama bu dünya ticaret ağının yardımcı bir parçası olarak görev yapıyorsunuz.

Kafanızı her çevirdiğinizde yalnız değilsiniz sizinle aynı koşulları paylaşan kocaman bir ekibiniz var ve her tarafınız deneyimler kazanmak ile çevrili. Kendinize yüzlerce deneyim ve tecrübe kazandırabilirsiniz. Belki de bu sayede hayaliniz olan gemi adamı olarak yüksek maaş almak standardına adım adım çıkıyorsunuz. Her gününüz yeni bir deneyim fırsatı.

Gemi Adamı Olarak Yüksek Maaş Almak

Gemi Adamı Olarak Yüksek Maaş Almak

Çıktığınız her seyirde aslında yeni bir insan oluyorsunuz, yeni konular konuşuyorsunuz ve rotanız yeni bir yer. Aslında birçok insanın hayalini yaşıyorsunuz. Peki gemi adamı olarak yüksek maaş almak nasıl gerçekleşiyor. Neler yapılması gerekiyor. Aslında bunun çok net ve kısa bir cevabı oluşuyor o da çabalamak.

Gemi adamları denizcilik eğitimlerinden sonra yeterlilik kazanarak yöneldikleri departmana göre görevlerine başlayabilmektedirler. Gemi adamı olarak yüksek maaş almak, tecrübe kazanmak, deneyim kazanmak, uzakyol tecrübeleri edinmek, zamanla kendinizi göstererek aldığınız eğitimlerle birlikte rütbe artışınıza da bağlı olarak gelişmektedir.

Gösterdiğiniz çaba verdiğiniz emek ile birleştiğinde gemi adamı olarak yüksek maaş almak zamana da bağlı olarak kaçınılmaz oluyor. Günümüzde denize ve gemi adamına duyulan ihtiyaç çok fazla artmıştır.

Her rütbede farklı maaşlar alabiliyorsunuz elbette ki yeni gemi adamı olmak ile çok tecrübeli gemi adamı olmak arasında belirli farklılıklar bulunmaktadır. Kendinizi geliştirerek alacağınız maaşı da geliştirebilirsiniz ki yine de gemi adamı maaşları günümüzde gayet yüksek ücretlerde olabilmektedir.

Her gemi şirketinin de bulunduğunuz rütbe gibi vereceği maaş farklıdır. Bu geminin büyüklüğüne bile bağlı olabilmektedir. Net bir maaş bilgisini iş başvurunuz sırasında öğrenebilirsiniz. Eğer sizde kariyerinize yön vermek ve kendinizi geliştirmek için hazırsanız Ekol Denizcilik 1997’den beri gemi adamlarına eğitim vermeye köklü bir şirket olarak sizler için devam etmektedir.