Gemi Adamı Kursu Fiyatları

Gemi Adamı Kursu

Gemi Adamı Kursu gemiye çıkıp denize açılabilmek için her denizcinin alması gereken bir kurstur. Dünyada birçok iyi örneğini gördüğümüz gibi ülkemizde de Ekol Denizcilik gemi adamı kursu konusunda her daim profesyonelliğini bozmadan devam etmektedir.

Gemilerde çalışmak isteyenler, denize çıkmak isteyenler, kariyer planlaması yapanlar gemi adamı kursu sayesinde gemici olmaya bir adım daha yaklaşabiliyorlar. En önemlisi ise gemi adamı olabilmek için gemi adamı cüzdanına ihtiyaç duyulur ve bunun için ise gemi adamı kursları ile eğitim alınması gerekmektedir.

Gemi Adamı Kursları genellikle 15-30 gün arasında sürmektedir fakat bu süre eğitim türüne göre değişiklik gösterebilir. Daha sonrasındaki süreç ise tamamen evrakların tamamlanıp elinize ulaşması ile alakalıdır. Evrakların Ankara Basım Merkezinden gelmesi ise 30-45 gün arasında sürmektedir.

Ekol Denizcilik olarak verdiğimiz eğitimler konusunda her geçen gün gelişmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz. Güverte Eğitimlerimiz, Makine Eğitimlerimiz, GMDSS Eğitimlerimiz, ISPS KOD Kapsamındaki Eğitimlerimiz, Temel Güvenlik Eğitimlerimiz, Yat Kaptanı Eğitimlerimiz, Elektro-Teknik Eğitimlerimiz, İlk Yardım ve Tıbbi Bakım Eğitimlerimiz, Seyir Güvenlik Eğitimlerimiz, Balıkçı Sınıfı Deniz Adamları Eğitimlerimiz, Polar Kod Eğitimlerimiz, Tankerlere Yönelik Eğitimlerimiz, Tazeleme Eğitimlerimiz ve diğer sunduğumuz eğitimler ile geleceğin gemi adamlarını her daim desteklemeye devam ediyoruz.

Gemi Adamı Kursları konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise kursun Ulaştırma Bakanlığına bağlı olmasıdır. Kursa devam zorunluluğu bulunmasıyla birlikte bu süreç içerisinde herhangi bir yerde çalışılmaması gerekmektedir. Kurslara istikrarlı bir şekilde devam etmeden ve bu kursun sonucunda girilen sınavda gerekli başarıyı elde etmeden gemi adamı oluna bilinmemektedir.

Kendinize uygun en ideal gemi adamı kursuyla birlikte kendi rotanızı kendiniz çizebilirsiniz. Denizcilik alanında kariyer yapmak isteyen, gemi adamı olup gemiye çıkmak ve denize açılmak isteyen geleceğin gemi adamlarına Ekol Denizcilik olarak en iyi eğitimi vermek bizlerin en önemli mottosudur.

Gemi Adamı Kursu Nedir

Gemi adamı kursu nedir? Nasıl gemi adamı olabilirim? Gibi birçok soru geleceğin gemi adamlarının aklını epeyce karıştırmaktadır. Gemi Adamı kurslarının eğitim süresi kursun içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Kursa eğitimin tamamlanması durumunda girilen sınavdan başarı ile geçilerek gemi adamı cüzdanı almaya hak kazanılmaktadır. Gemi adamı cüzdanı alındıktan sonra ise gemiye çıkmaya hak kazanılır.

Gemi adamı kursu devam zorunluluğu gerektiren ve her çalışmasında öğrenmeye açık olunması gereken denizcilerin denize çıkabilmesi için gerekli olan bir faktördür. Gemi Adamı Nedir sorusunun cevabına, gemi adamı kursuna katılımın sağlayarak sınavlarına girilerek ardından gerekli belgelerin temin edilmesiyle birlikte elde edilen uluslararası geçerliliği olan bir belgedir. En açıklayıcı bir biçimde gemi adamlarının pasaportu diyebiliriz. Gemide çalışan gemi adamlarının herhangi bir ülkeye vizesiz olarak girebilmesini sağlamaktadır.

Gemi Adamı Kursu Fiyatları

Gemi Adamı Kursu Fiyatları

Denize çıkmadan önce gemi adamı kursları ile belirli bir süre eğitim görülmesi ve bu konuda faaliyetler gösterip yeterli olduğunuzu göstermeniz gerekmektedir. Gerek güverte tarafında gerek makine tarafında gerek mühendis, elektrik, yağcı, makinist ve diğer bölümlerde göreceğiniz eğitim ile sizleri gemi adamı olmaya hazırlamaktayız.

Gemi Adamı Kursu Fiyatları

Gemi Adamı Kursu Fiyatları geleceğin gemi adamları için dikkat ettiği etkenlerden biridir. Eğitimin içeriğine göre değişiklik göstermesiyle birlikte günümüzde gemi adamı kursu ücreti tahminen 1500TL ile 3500TL arasındadır. Bu eğitimlerin sonucunda ilerlemek istediğin kariyer konusunda güzel fırsatlar ile karşılaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu neden ile ilerlemek istediğiniz yolda yaptığınız gemi adamı kursu fiyatlandırılması sizlere sadece yolun başında yapacağınız bir harcama ile daha fazlasına ulaşma imkânı sağlayacaktır. Kurs ücreti konusunda direk net bir fiyat vermek oldukça zordur bu nedenle detaylı bilgi için mutlaka iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bulunduğumuz zaman içerisinde birçok gemi adamı kursu ile karşılaşmaktayız. Sunulan eğitimin, kursun ne denli kapsamlı sunulacağı ve bağlı olunan kurumlar bu nedenle oldukça önem kazanıyor. Fiyat aralıkları firmadan firmaya, kurstan kursa değişiklik gösterdiği gibi eğitimin içeriği ve kalitesi de yeni yetişen gemiciler için dikkat edilmesi gerek bir noktadır.

Ekol Denizcilik olarak siz değerli gemi adamı olmak isteyen bireylerin her zaman yanındayız. Sizlere bütün bilgi, deneyim ve referanslarımızı Türkiye’nin lider denizcilik eğitim merkezi olarak 1997’den beri eğitim vermeye ve kariyerinizde yanınızda olmaya bütün kalitemizle sizler için devam etmekteyiz.