ekol_yabanci_dil_logo

YABANCI DİL ENSTİTÜSÜ

Dil’e dair ne varsa…

EKOL Yabancı Dil Enstitüsü; merkez yerleşkesi Maltepe’de bulunan EKOL Denizcilik Eğitim Merkezi’ne bağlı bir kurum olarak, denizcilik sektörünün tüm paydaşlarına yönelik bütün dillerde eğitim hizmeti sunmaktadır.

Eğitimlerini; Maltepe merkez binasında, şirketlerin kendi ofislerinde veya uzaktan online şekilde sürdürmektedir. Bünyesindeki profesyonel uzman eğitmenler aracılığı ile denizciliğin ve diğer tüm sektörlerin ortak dünya dili İngilizce başta olmak üzere “dil’e dair ne varsa” sloganı ile eğitim konusunda kurumsal tecrübelerini paydaşlara sunmaktadır.

EKOL Denizcilik Öğrencileri

İngilizce ağırlıklı programlarımızı tercih eden öğrencilerimize, ilk yıl yoğun genel konuşma İngilizcesi verilmektedir. Bu eğitimlerimiz yerli ve yabancı eğitmenlerimiz tarafından, ağırlıklı konuşma yetkinliği gözetilerek sunulmaktadır. Programlarımızdan mezun olan öğrencilerimiz, İngilizceyi B2 seviyesinde konuşabilecek seviyede denize açılmaktadır.

İlk yıl yoğun genel konuşma İngilizce eğitimi alan ve B2 seviyesine gelen öğrencilerimiz için; ikinci yılda, denizcilerde belirli görevler için zorunlu tutulun ve bir puan barajını aşma koşulu olan YDS’ye (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) yönelik sınav eğitimi öğrencilerimizi dil sorunu halletmiş olarak mezun ediyoruz. YDS eğitimlerimiz, bu sınav için uzmanlaşmış eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

İlk yıl genel İngilizce eğitimi alan öğrencilerimize, ikinci yıl özellikle gemiciler için hayati öneme sahip denizcilik İngilizcesi eğitimi verilmektedir. Böylelikle; mezun olduklarında denize açılan öğrencilerimiz, denizcilikte kullanılan ve genel İngilizceden farklı olan sektör terminolojisini de öğrenerek, denizdeki herkesle aynı dili konuşabilmektedir.

Denizcilik Sektöründe Faaliyet Gösteren Paydaşlar

Denizcilik sektöründe faaliyette bulunan tüm paydaşlara yönelik olarak, başta İngilizce olmak üzere tüm dillerde eğitim hizmeti sunulmaktadır. İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Yunanca, Japonca, Çince, Korece ve konuşulan tüm dillerde, yerli ve yabancı eğitmenlerimizle hizmet verilmektedir.

Tersaneler, yük ve yolcu gemileri, liman işletmeleri, offshore firmaları, tedarik firmaları, gemi ikmal-bakım firmaları, acenteler, gümrük müşavirleri, marinalar, yat-dalış-gezi firmaları, kılavuzluk firmaları, İK ve danışmanlık firmaları, denizcilik sektöründe faaliyette bulunan oda, vakıf ve dernekler için, dil’e dair ne varsa tüm alanda hizmet desteği sağlanmaktadır.

EKOL Denizcilik Eğitim Merkezi’nin Maltepe’deki binasında, firmaların kendi merkezlerinde veya uzaktan online şekilde sunulan genel grup eğitimleri; her seviye için 4-6 kişilik sınıflarda, yerli ve yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.

Genel grup eğitimlerimiz; A1-A2, B1-B2 ve C1-C2 şeklinde toplamda 6 seviyede, Avrupa Dil Portfolyo kriterleri baz alınarak verilmektedir. Kayıt sırasında seviye ölçümü yapılmakta ve sınıflarda homojenlik sağlanarak eğitimlere başlamaktadır.

Belirli bir seviyeye ulaşmış kişiler için, sadece konuşma odaklı verilen eğitim türüdür. Her ders öncesi, işlenecek konuyla ilgili hazırlık yapan öğrencilerimiz, derste yerli veya yabancı eğitmenimiz eşliğinde belirlenen konuda sohbet etmekte ve pratik yapmaktadır. 4-6 kişilik grup veya birebir özel ders şeklinde, yüz yüze veya uzaktan online şekilde yapılabilmektedir.

Şirketlerin yönetim kurulu üyelerine, genel müdür ve genel müdür yardımcılarına, direktör ve grup yöneticilerine yönelik olarak, iş yerlerinde, birebir olarak genel veya konuşma eğitimi verilmektedir.

YDS, TOEFL, IELTS ve benzeri sınavlara hazırlık için, sınav uzmanı eğitmenlerimiz tarafından birebir verilen eğitimlerdir. EKOL Denizcilik Eğitim Merkezi’nde, firma merkezinde veya uzaktan online şekilde devam etmektedir.

Uluslararası ticaret yapan denizcilik firma personeline yönelik olarak; iş İngilizcesi, dış ticaret (ithalat-ihracat) terminolojisi, müzakere teknikleri, satın alma, İK mülakatları ve işe alım, fuarlara katılım, yazışma ve sunum hazırlama gibi önemli alanlarda, İngilizce bilen ama bu terminolojiyi bilmeyen personelin uluslararası arenada rahat konuşabilme, yabancı ülke kültürüne alıştırılması gibi konularda eğitim verilmektedir.

Denizcilikte; gemi içi, gemi-gemi, gemi-kara veya tam tersi seyir ve emniyet konuşmaları karışıklığa ve hataya sebep olmayacak şekilde keskin, basit ve anlaşılır olmalıdır. Bu sebeple konuşulan dil standardize edilmiş ve tüm dünyada aynı standartlarda konuşulması zorunlu hale getirilmiştir.

Denizcilik İngilizcesi ile birlikte, genel İngilizcenin de iyi olması gerekmektedir. Liman bölgelerindeki operasyonel süreçleri, SOLAS, MARPOL, COLREG gibi yönetmelik ve kanun maddelerini anlayabilmek için iyi bir düzeyde genel İngilizce yeterliğinin olması zorunludur. Genel İngilizcesi yeterli olmayan kişilerin, öncelikli olarak bu eksikliklerini tamamlaması ve sonrasında denizcilik İngilizcesini öğrenmeleri gerekmektedir.

EKOL Yabancı Dil Enstitüsü, dil eğitiminin yanında sınav hizmeti de sunmaktadır. Firmaların personel işe alım süreçlerinde; adayların dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan ölçümleme ile kurumların İnsan Kaynakları departmanlarına önemli bir destek sağlamaktadır.

Sınav Merkezinde adaylar, sınavın dört bileşeni için ayrı puan alırlar. Bu puanların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Her beceri 100 puan üzerinden değerlendirilir. 4 becerinin puan ortalaması alınarak 100 üzerinden sınav sonucu hesaplanır ve ilgili kuruma mail yoluyla iletilir.

Yurt dışında eğitim ve yaşam, çoğu kişi için hayatlarında ilk kez gerçekleştirecekleri tecrübelerdendir. Bu tecrübeye başlamadan önceki dönemde zaman ve maliyet açısından hesapların yapılacağı, önemli kararların alınacağı zor bir süreç başlar. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli yurtdışı eğitim danışmanları yardımcı olabilir.

Tamamı yurt dışında eğitim almış ve yaşamış olan danışmanları ile, eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerin, seyahatleri öncesinde ve sonrasında, ihtiyaç duydukları her konuda bireysel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

EKOL Yabancı Dil Enstitüsü; tüm dünyada konusunda uzman ve ödüllü dil okulu, yaz okulu, üniversite ve kolej gruplarını titiz bir çalışma sonucunda binlerce eğitim kurumu arasından seçerek çalışmaktadır.

Yurt dışındaki dil okullarımızın tamamı ulusal ve uluslararası akreditasyona sahip, kaliteli ve prestijli eğitim kurumlarıdır. Temsilciliğini yaptığımız İngiltere dil okulları British Council ve English UK, Amerika dil okulları ACCET, Kanada dil okulları Languages Canada, Avustralya dil okulları NEAS, Malta dil okulları FELTOM, İrlanda dil okulları ACELS, Güney Afrika dil okulları EduSA tarafından onaylıdır.

EKOL Yabancı Dil Enstitüsü; Almanya, Amerika, Avusturalya, Fransa, İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya, Kanada, Macaristan, Malta, Hollanda, Polonya ve Yeni Zelanda olmak üzere toplam 14 ülkede danışmanlık hizmeti vermektedir. Ekibimiz, bizzat yurt dışında yaşam şartlarını tecrübe etmiş, son derece bilinçli ve deneyimli eğitim danışmanlarından oluşmaktadır.

EKOL Yabancı Dil Enstitüsü olarak; okul seçiminden başvuruya, evrak takibinden vize alımına, uçak biletinden konaklamaya ve daha birçok konuda yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerimize bütün olanaklarımızı kullanarak alabilecekleri en iyi hizmeti sunuyoruz. Öğrencilerimizin aldığı bu hizmetler, onların yurt dışına öğrenim görmeye gitmeleriyle son bulmuyor. Bir aile gibi her ihtiyaç duyduklarında, her zaman yanlarında olduğumuz gibi, danışmanlarımızın, öğrencilerimizin gittiği ülkelere düzenli ziyaretleriyle de onlara yakından destek oluyoruz.

Yurt Dışı Danışmanlık Hizmetlerimiz; Dil Okulları, Liseler, Üniversiteler, Sertifika / Diploma Programları, Master / Yüksek Lisans, Yaz Kampları, Vize işlemleri, Konaklama işlemleri

Yurt dışında eğitim planlarınızı sizden dinlemek ve bu alanda sizlere bilgi ve tecrübelerimizi aktarmak adına sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.