universite kare

Bireysel farklılıklar dikkate alındığında çocuklarımızın ilgi duydukları mesleklerde de farklılık olması çok doğal bir durumdur. Denizci olarak bizler, denizcilik mesleğine ilgi duyan çocuklarımıza rehberlik etmeyi, siz ebeveynlere de bu süreçte her türlü desteği vermeyi arzu ediyoruz.

  • Denizciliğe ilgi duyan lise mezunu gençlerimiz;
  • Dünyanın en güzel mesleğine yelken açmak üzeresiniz.

Unutulmamalıdır ki, Deniz taşımacılığı eski çağlardan başlamak üzere geçerliliğini hiç kaybetmemiş ve hatta her geçen gün daha da yaygınlaşan, önemini katlaya katlaya artıran bir taşıma türüdür. Günümüzde dünya ticaretinin % 70’inin üzerinde bir kısmı, deniz yoluyla yapılmaktadır. Deniz taşımacılığı oldukça, bu taşımacılığı yapan denizciler ve denizcilik mesleğinin de olacağı aşikârdır.

Tüm denizcilik fakültelerinin öğrenci kaynağını sadece sayısal ağırlıklı öğrenciler oluşturmaktadır. Bu doğrultuda eşit ağırlık, yabancı dil, imam hatip, sağlık, ticaret, teknik, vb lise mezunlarının denizcilik fakültelerine girme ihtimalleri çok düşük; hatta mümkün gözükmemektedir.

bu liselerden mezun olan öğrencilerimizin de en az sayısal kökenli öğrenciler kadar
iyi bir kaptan veya makinist olabilirler”.

Denizcilik mesleğini seven ancak denizcilik fakültelerini kazanamamış; sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil, imam hatip, sağlık, ticaret, teknik, vb. lise mezunları için Özel EKOL Denizcilik en iyi tercihtir!

Özel EKOL Denizcilik olarak en temel amacımızın genç yeteneklerimizi keşfetmek, onları kazanmak ve saygın bir denizci meslek erbabı olarak topluma dâhil etmektir.

             Gemilerde uzakyol vardiya zabiti veya uzakyol vardiya makinisti olarak çalışmak için üniversite bitiremediğinize üzülmeyin.

Gemilerde  uzakyol vardiya zabiti veya uzakyol vardiya makinisti olarak çalışmak için denizcilik fakültesini bitirip diploma almanıza gerek yoktur.

Bu yıl üniversite sonuçları açıklandı ve bu sonuçlara göre varsayalım en samimi arkadaşınız denizcilik fakültesini kazandı, siz çok istediğiniz halde meslek lisesi mezunu olduğunuz için kazanamadınız.

Özel EKOL Denizcilik Kursumuza kayıt yaptırdınız. Hadi gelin sizin ve çok samimi arkadaşınızın önümüzdeki 5 yılına hep beraber bir göz atalım.

1.sene;
Fakülteli hazırlık sınıfı bitirir,
EKOL’lü 1. Sınıfı bitirir, (birinci sınıfın sonunda staja çıkabilir)

2.sene;
Fakülteli 1.sınıfı bitirir, (birinci sınıfın sonunda staja çıkabilir)
EKOL’lü 2. Sınıfı bitirir,

3.sene;
Fakülteli 2. Sınıfı bitirir,
EKOL’lü 12 aylık staj bitirir. (ilk 4 ayı, 1-2. Sınıf arasında yapılabilir. 8 aya düşer. Staj desteği EKOL’den.)

4.sene;
Fakülteli 3. Sınıfı bitirir,
EKOL’lü Vardiya/Makine Zabiti (3/4. Kaptan/3/4 makinist) olarak gemilerde maaş (1500 Dolar karşılığı görev yapar,

5.sene;
Fakülteli 4. Sınıfı bitirir, uzakyol vardiya/makine mühendisi sınavına girerek ilk defa zabit olarak gemilerde görev yapmaya başlar,

EKOL’lü zabitlikte 2. Yılı bitirir ve uzakyol vardiya/makine zabiti sınavına girerek gemilerde görev yapmaya devam eder.
Yukarıda detaylı olarak açıkladığım süreçten de anlaşılacağı üzere fakülteli samimi arkadaşınız ile EKOL’ü tercih eden siz, 5.yıl sonunda aynı yeterlilikte gemilerde çalışabilirsiniz.

Aradaki tek fark “siz 2 yıl maaşlı olarak gemilerde çalışmış tecrübeli zabit iken fakülteli arkadaşınız ilk defa gemilerde zabit olarak çalışacak.

BİLGİ AL

ekol denizcilik footer logo