Denizcilik Belgesi

Denizcilik Şirketleri

Denizcilik şirketleri dünyanın, ülkelerin en önemli ticaret getirisi olan deniz ticaretinde çalışacak gemi adamlarını yetiştiren, denizcilik kursları veren şirketlere denizcilik şirketleri denmektedir.

Güvenilir bir denizcilik şirketleri bulmak elbette ki bu günlerde kafa karıştırıcı olabiliyor çünkü denize ve deniz ekonomisine duyulan ihtiyaç gün geçtikçe kat ve kat artmakta. Bir ülkenin güçlü ekonomisinin nereden geldiğini anlamak elbette ki zor değil.

Güçlü ekonomiye sahip bir ülke deniz ticaretinde kendini çok geliştirmiş demektir. Durum böyle olunca ülkelerde yüzlerce yeni denizcilik şirketleri kurulmaya başladı ve faaliyete geçti. Fakat hepsi ne yazık ki yapması gerekeni hakkıyla yapamıyor.

Yalan yanlış vaatler veriyor, iş bulmanızda yardımcı olacağız diyerek insanları kandırabiliyorlar. Fakat denizcilik şirketlerinin görevi ve amacı çok önemlidir. Denizcilik şirketleri gemi adamlarına yön verir ve onları en büyük ekonomi getirisi olan denizciliğe hazırlar.

Aynı zamanda denizcilik şirketlerinde iş imkânı da bulabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? İlk önce kendinizi iyi bir şekilde tanımlayabilmeniz gerekmektedir. Kendinizi öne çıkarmalısınız. Görüşmeye gideceğiniz şirketleri önceden belirlemelisiniz. Şirket gemilerini önceden tanımanız ve araştırmanız gerekli.

Politikalarını önceden araştırarak bilginizden emin bir şekilde gitmelisiniz. Daha sonrasında randevu almanız gerekmektedir. Ne kadar planlı olursanız, giyiminize önem gösterirseniz ve şirketi tanımlayabilirseniz bu sizin o işe verdiğiniz değeri gösterecektir.

Randevu gününde dakik olup zamanlamanızı iyi yapabilmeniz de önemlidir. Eğer herhangi bir sorun oluşmuşsa bile bunun bir açıklaması mutlaka olmalıdır. Görüşme yaptığınız kişiyi etkiniz altına alabilmesiniz. Kendinize gösterdiğiniz önem inanın ki karşı tarafa da yansıyacaktır.

Başvurduğunuz iş pozisyonunu ne kadar istediğinizi ve bu sorumluluğu alabileceğinizi karşı tarafa göstermeniz gerekiyor. Kendinizden bahsedin. Bilgilerinizden, pratik becerilerinizden bahsedin her şeyi CV’ye bırakmayın. Bu sizin için bir artı puan olacaktır.

CV, elinizde ne kadar belge, doküman, sertifika varsa bunları kullanın çünkü öne çıkmanız gerekiyor. Şirketi iyi bildiğinizi karşı tarafa gösterin ve ısrarcı olmayın. Kendinizden emin olun. Bu söylediklerimiz oldukça geneldir.

Ekol Denizcilik Eğitim Merkezi 1997’den beri Türkiye’nin en köklü denizcilik eğitim merkezidir. 1997’den beri Denizcilik Eğitim sektöründe Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir.

Ekol Denizcilik bugüne kadar verdiği eğitimler ile denizcilik sektörüne gemi adamları kazandırmıştır. Her yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Ekol Denizcilikte yeni Ekollüler yetişmeye başlıyor bizler bunun gururu ve heyecanı ile çalışmaya devam ediyoruz.

Sürdürdüğümüz denizcilik eğitimleri ulusal ve uluslararası mevzuata uygunluk esas alınıyordur. Aynı zamanda Beykoz da bulunan Ekol Deniz Güvenlik Uygulamalı Eğitim Merkezimiz bölgedeki sağladığı imkanlar açısından İTÜ Denizcilik Fakültesinden sonra ikinci sırada gelmektedir. Çok daha fazlası.

Ekol Denizcilik bünyesinde bulunan 35 Eğitmen, 12 Çalışan, 420 Kişilik kursiyer kapasitesi ve 92 Ayrı kurs bulunmaktadır. Peki bu kurslar nelerdir?

Güverte eğitimlerimiz, Makine eğitimlerimiz, GMDSS eğitimlerimiz, ISPS kod kapsamındaki eğitimlerimiz, Temel güvenlik eğitimlerimiz, Yat kaptanı eğitimlerimiz, Elektro-Teknik eğitimlerimiz, İlk yardım ve tıbbi bakım eğitimlerimiz, Seyir güvenlik eğitimlerimiz, Balıkçı sınıfı gemi adamları eğitimlerimiz, Polar kod eğitimlerimiz, Tankerlere yönelik eğitimlerimiz, Tazeleme eğitimlerimiz ve diğer kurslarımız olarak toplamda içeride bulunan 92 ayrı kursumuz bulunmakta.

Denizcilik Şirketleri

Denizcilik Şirketleri

Ekollü olmak bir ayrıcalıktır. Yaptığımız işi gönülden ve her gün büyük bir heyecan ile yapmaktayız çünkü işimizin ne kadar önemli olduğunun ve geldiğimiz noktanın farkındayız. Gemi adamları yetiştirmek, denizcilik kursu eğitimi sunmak ve kariyer destekçisi olmak 1997’den beri bizlerin hakkı ile yaptığı bir görevdir.

Bu zamanda kadar ki deneyimlerimiz, referanslarımız, sertifikalarımız olsun yaptığımız işin ciddiyetini hiçbir zaman kaybetmedik. Denizcilik şirketleri, gemi adamları, denizcilik kursları, denizcilik fakülteleri, deniz ekonomisi günümüzde çok büyük bir önem taşımaktadır.

Ekol Denizcilik kursu eğitimde 20 seneyi geride bıraktı. Her sene denizcilik eğitimlerindeki başarılarına devam ediyor. Ekol denizcilik gemi adamlarını yabancı gemilerde çalışabilecek olarak eğiterek onları ülke sınırlarının dışına taşıyor. Vizyonumuz, uluslararası eğitim kurumları arasında yer almaktır. Hedefimiz her zaman Ekol Denizcilik ismini en üste yazdırmaktır.

En önemlisidir ki kursiyerlerimizi dünyanın dört bir yanında çalışabilecek duruma gelmeleri için çabalıyoruz ve eğitiyoruz. Ekol Denizcilik kaliteyi yöneterek ismini hep en üste yazdırmaya devam edecektir. Gemi adamlarının geleceği bizim geleceğimiz.