denizcilik2

Denizcilik Kursu

Denizcilik kursu gemi adamları yetiştiren ve kariyerini hangi departmanda yürütmek istediklerine karar vermeleri sonucunda gemi adamlarına bu gemi işi, kişisel tecrübe ve bilgi birikimi yeterlilik eğitimi sağlayan gemi adamı yetiştirme kursudur.

Peki ilk önce bir gemi adamı olmak ve denizcilik kursu almak için neler gerekmektedir ona bakalım. 18 yaşını doldurmuş olmalısınız ardından uyuşturucu madde testinden geçebilmelisiniz, tıbbi ve fiziksel muayene testine girip yeterliliğinizi göstermelisiniz daha sonra deniz hizmet gereksinimlerini karşılamak, çalışma izninizin olması en sonda TWIC gerekmektedir.

Denizcilik endüstrisi, profesyonellerin düzenli aralıklarla en son teknoloji ve yönetmeliklerle güncel kalmaları gereken alanlardan biridir. Denizcilik kursu hem deniz hem de kara profesyonelleri için sürekli değişen denizcilik endüstrisi ile senkronize kalmaları için son derece gereklidir.

Deniz eğitimi için bu tür sürekli gerekliliklerle, birçok şirket, kuruluş ve enstitü, gerekli denizcilik sertifikasyonunun ve eğitiminin çok fazla güçlük çekmeden elde edilebilmesini sağlamak için nakliye konusunda çevrimiçi kurslar da sunmaktadır.

Denizcilerin eğitim, öğretim ve sertifikasyonunu geliştirerek Türkiye’deki deniz güvenliğini arttırmak her denizcilik kursu için çok önemlidir. Ekol Denizcilik olarak gemi adamlarına verdiğimiz eğitimler, Güverte Eğitimleri, Makine Eğitimleri, GMDSS Eğitimleri, ISPS KOD Kapsamındaki Eğitimler, Temel Güvenlik Eğitimleri, Yat Kaptanı Eğitimleri, İlk Yardım ve Tıbbi Bakım Eğitimleri, Seyir Güvenlik Eğitimleri, Balıkçı Sınıfı Gemi Adamları Eğitimleri, Polar Kod Eğitimleri, Tankerlere Yönelik Eğitimler ve Tazeleme Eğitimlerinden oluşmaktadır.

Verdiğimiz denizcilik kursu eğitimlerinin eğitim süresi eğitimin içeriğine göre değişmektedir. Aynı zamanda alınacak derslerin içeriği de eğitim içeriğine göre farklılık gösterir. Devamlılık zorunluluğu bulunan denizcilik kursu eğitimlerimiz 1997’den beri en iyisi olmaya devam etmektedir.

Aldığınız denizcilik kursu eğitimleri sonucunda gemi adamlarının gireceği sınav ile yeterliliklerini kanıtlayarak başarı gösterdikleri takdirde gerekli belgeleri de edinerek denizcilik belgesi, gemi adamı cüzdanı almaya hak kazanarak hayalleri olan gemi adamı olup gemiye çıkmaya ve denizde seyir halinde olmaya başlayabilmektedirler.

Denizcilik Akademileri sık sık deniz ticaretinde kariyer yapmak için öğrencileri hazırlarken, denizcilik çalışmaları programları öğrencileri sivil denizcilik Sanayi ve hizmet sektörlerinde çeşitli kariyerlere hazırlar.

Yüksek kaliteli eğitim ve öğretim, nitelikli denizcilerin kalitesini, pratik becerilerini ve yetkinliğini korumak için hayati öneme sahiptir. Denizcilik kursu aynı zamanda yeni gemi adamlarını gemideki ve denizdeki zorlu şartlara hazırlamak ve geliştirmek amaçlıda çalışmaktadırlar.

Bazı devletler, yeni denizcilerin deneyimlerini ne zaman ve nasıl kazandıkları konusunda biraz farklı görüşlere sahip olsa da genellikle denizde ilk kez zor bir zaman geçirirler. Her şeyi anlamak zor olabilir çünkü tamamen yeni olan kurallardan, taleplerden ve deneyimlerden biri olan yabancı bir dünyadır.

Denizcilik Kursu İstanbul

Denizcilik kursu İstanbul Ekol Denizcilik olarak merkez olarak eğitim verdiğimiz noktadır. Denizcilik kursu İstanbul ilimizdeki gibi Türkiye’nin herhangi bir ilimizde denizcilik eğitimi alabilirsiniz. Karar vermeniz gereken konu ise geminin hangi bölümünde çalışmak istediğinizdir.

Aynı zamanda alacağınız denizcilik kursu çok önemlidir. Her firmayı iyice araştırmalı ve sizi tatmine götürüp götürmeyeceğini, eğitim içeriklerini ve sürelerini, fiyat performansını ve sizlere ne gibi vaatler verdiklerini analiz etmelisiniz çünkü alınan denizcilik kursu bir gemi adamının kariyerine eşlik etmektedir bu yüzden size etkilerini iyice araştırmalısınız.

Denizcilik Kursu İstanbul

Denizcilik Kursu İstanbul

Olduğumuz zamanlarda gemi adamlarına duyulan ihtiyaç ve bu ihtiyacın artmasından dolayı denizcilik sektörü epey genişlemiştir. Denizcilik eğitimi veren denizcilik kursu, kursları ise hızlıca çoğalmış ve türemiştir. Bazı denizcilik kurslarının verdiği eğitimler kayda değer olmamakla birlikte insanları kandırabilmektedir. İşte bu yüzden genç gemi adamlarının güvenilir ve kariyer arkadaşı denizcilik kursu bulmaları çok önemlidir.

Denizcilik Kursu Fiyatları

Denizcilik kursu fiyatları alınacak eğitime göre değişiklik gösterir. Bu aynı zamanda firmadan firmaya net bir şekilde değişiklik göstermektedir. Çalışmak istediğiniz gemi bölümüne göre alacağınız denizcilik kursu, denizcilik kursu fiyatları bakımından farklılık gösterir.

Ekol Denizcilik olarak 1997’den beri verdiğimiz denizcilik kursu ve gemi adamı yetiştirmek konusunda eğitim içeriklerimiz, referanslarımız ve en önemlisi deneyimlerimiz ile sizlerin ilk tercihi olmaya devam ediyoruz.

Eğitim içeriklerimiz, donanımlarımız ve kariyerinizde yardımcı olmamız siz değerli gemi adamlarını yönlendirebilmemiz bizlerin en büyük kalite ve saygı ile yaptığı bir iştir.

Denizcilik kursu fiyatları konusunda Ekol Denizcilik ile rahatlıkla iletişime geçerek denizcilik kursu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.